• 29 LIS 18
    „Nie bądź bierny – naucz się pomagać” – udział w manewrach medycznych…

    „Nie bądź bierny – naucz się pomagać” – udział w manewrach medycznych…

    W sobotnie przedpołudnie 24 listopada 2018 r. czteroosobowa drużyna naszej szkoły: Oliwia Bednarska – Goworek,  Julia Jurczyk, Liliana Kęsy i Zuzanna Biegańska wraz z opiekunem Małgorzatą Jegier wzięły udział w II Kleszczowskich Manewrach Grup Przedmedycznych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych „Nie bądź bierny – naucz się pomagać”.  Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie pod kierunkiem pana Piotra Szczepanika.  Manewry miały na celu propagowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz integrowanie osób interesujących się tematyką pierwszej pomocy. Uczniowie mieli szansę na wymianę doświadczeń i przećwiczenie swoich umiejętności w różnego typu realistycznych scenkach sytuacyjnych: upadek z schodów, omdlenie, upadek z krzesła, zatrzymanie akcji serca, skaleczenie nożyczkami. Na koniec uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę tematyczną. Udział w manewrach skierowany był na integrację i naukę.  Nasza drużyna doskonale dała sobie radę w tej nietypowej rywalizacji, wysuwając się na prowadzenie.  Uczennice otrzymały dyplomy i drobne upominki  – zapowiedziały, że chętnie wezmą udział także w konkursie udzielania pierwszej pomocy.

    Podziękowania również dla rodziców, którzy dowieźli dzieci na tą imprezę a także czynnie uczestniczyli w zawodach.

    Opracowanie: Małgorzata Jegier