• 27 GRU 18
  Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj…

  Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj…

  Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły wzieli udział w akcji wysyłania pocztówek świątecznych. Niektórzy poraz pierwszy mieli okazję „praktycznie” wysłać pocztówkę do najbliższej rodziny czy przyjaciół zamiast wiadomości sms, czy przy pomocy innych kanałów społecznościowych. Ciekawą informacją okazała się możliwość zakupu znaczka pocztowego przez internet.

  Celem kampanii było:

  •  Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
  •  Wzmacnianie więzi rodzinnych.
  •  Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie
   wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
  •  Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia

  W akcji wzieli udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pocztówki zostały wysłane do dzieci do szpitali, do osób starszych i seniorów oraz indywidualnie do rodziny lub przyjaciół uczniów. Dzieci chetnie wzieły udział w akcji często dopytując się „czy pocztówka dojdzie”, „czy można samemu namalować znaczek”. Młodsi uczniowie mogli wziąć udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt pocztówki świątecznej. Zgodnie z założeniami projektu w toalecie zawieszone były również informacje dotyczace bezpiecznego korzystania z zasobów internetu. Koordynatorami akcji w szkole była: p. Małgorzata Jegier i p. Monika Kowalska.

  zobacz filmik: https://splekinsko.pl/wp-content/uploads/2014/11/nie_o_smsSPLekinsko_.mp4

  Opracowanie: Małgorzata Jegier