• 11 KWI 19
  Nasze sukcesy! Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej.

  Nasze sukcesy! Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej.

  Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zorganizowanym etapowym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych i znajomości podstawowych zagadnień ochrony środowiska zgodnych z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz możliwości wspierania inicjatyw zmniejszających zanieczyszczenie środowiska, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz ochrony środowiska.

  Etap Szkolny w II kategoriach odbył się 18 marca 2019 roku. Wzięło w nim udział 40 uczniów, którzy rozwiązywali  40 pytaniowy test. W tym roku nowością było rozwiązywanie testu za pomocą platformy internetowej. Wyniki były niemal natychmiast po rozwiązaniu testu. Rangę konkursu szkolnego podniosła obecność  Wojciecha Pikusa – prezesa OSP w Łękińsku, który wspierał w zmaganiach turniejowych naszych uczniów.

  Do następnego etapu – gminnego zakwalifikowali się uczniowie:

  I – grupa wiekowa (IV-VI)

  1. Oskar Okoń
  2. Maksymilian Muskała
  3. Bartosz Pulwert
  4. Zofia Sujata
  5. Dominik Stawski

  II – grupa wiekowa (VII-VIII)

  1. Eryk Krzympiec
  2. Wojciech Szafrański
  3. Maciej Roczek
  4. Przemysław Muskała
  5. Antoni Rejek
  6. Filip Dzieciątkowski

   

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbył się 25 marca w Sali tradycji w OSP w Łękińsku. Swoją obecnością zaszczycił nas Komendant OSP Gminy Kleszczów druh Wojciech Pikus  Tym razem uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Najlepiej poradzili sobie z testem:

  I – grupa wiekowa (IV-VI)

  1. Oskar Okoń  –  reprezentacja na eliminacjach powiatowych
  2. Bartosz Pulwert – reprezentacja na eliminacjach powiatowych

  II – grupa wiekowa (VII-VIII)

  1. Antoni Rejek  –  reprezentacja na eliminacjach powiatowych
  2. Przemysław Muskała – reprezentacja na eliminacjach powiatowych

  Koordynatorem działań turniejowych szkolnych i gminnych była Małgorzata Jegier.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbył się 8 kwietnia 2019 r.  w siedzibie PSP w Bełchtowie. wzieło udział w nim udział – 12 uczniów z grupy młodszej i 20 uczniów z grupy starszej.   Tym razem uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań. . Wyniki były dla nas ogromnie satysfakcynujące:

  I – grupa wiekowa (IV-VI)

  Oskar OkońI miejsce – reprezentacja na eliminacjach wojewódzkich

  Bartosz Pulwert – IV miejsce

  II – grupa wiekowa (VII-VIII)

  Przemysław Muskała – III miejsce

  Antoni Rejek – IV miejsce

  Życzymy powodzenia Oskarowi

  w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej,

  który odbędzie się 26 kwietnia w jednostce PSP w Piątku.

   

  Opracowanie: Małgorzata Jegier