• 05 LIS 19

  Pasja, profesja, powołanie

  W dniu 24.10.2019r. uczniowie  klasy siódmej zostali zaproszeni do udziału w zajęciach zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”.

  OTK – to coroczna akcja o zasięgu ogólnopolskim zainicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie uczniów do planowania kariery zawodowej.

  Uczniowie naszej szkoły, którzy stoją przed  poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, wzięli udział  w zajęciach z doradcą zawodowym p. Renatą Kiną-Neumann na temat: „Pasja, Profesja, Powołanie” oraz w warsztatach z ratownictwa medycznego prowadzonych przez uczniów z klasy IIIb pod opieką p. Piotra Szczepaniaka.  Siódmoklasiści  uczestniczyli również w zajęciach z p. Markiem Pawłowskim oraz p. Jackiem Świniarskim w pracowniach zawodowych.

  Uczniowie z zaangażowaniem i ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w ciekawych i zupełnie nowych dla nich zajęciach.

  Dziękujemy za zaproszenie.

  Wychowawca klasy VII.