• 13 LIS 19

    Z historią na Ty!… czyli listopadowe konkursy historyczne

    12 uczniów klas VII – VIII w dniu 6 listopada brało udział w XXV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.
    O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” – etap szkolny. Konkurs organizowany jest przez Mazowieckiego Kuratora. Do etapu drugiego po uzyskaniu minimum 75% poprawnych odpowiedzi zakwalifikowali się: Filip Gaik i Przemysław Muskała. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Nina Podlejska, Monika Kowalska i Michał Rejniak. W dniu 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii – eliminacje szkolne. Do rywalizacji przystąpiło 23 uczniów klas VI – VIII. Do kolejnego etapu rejonowego awansowali Ci uczniowie, którzy uzyskali 80% poprawnych odpowiedzi. W naszej szkole był to: Przemysław Muskała – ogromne gratulacje. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Monika Sowa, Agata Stępień i Michał Rejniak.

    P.s. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, poświęcony czas i rozwijanie swoich pasji historycznych. Tak trzymać!! Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w kolejnych etapach.

    Michał Rejniak – historyk