• 17 STY 20
  28 Finał WOŚP – Wiatr w żagle… – graliśmy po raz 17-ty…

  28 Finał WOŚP – Wiatr w żagle… – graliśmy po raz 17-ty…

  Graliśmy już po raz 17-ty…

   Niedzielne deszczowe przedpołudnie 12 stycznia 2020 roku było dla 9 uczniów klasy  VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Łękińsku dniem niesienia pomocy  pod hasłem „Wiatr w żagle –  dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

  Uczniowie już po raz siedemnasty brali udział w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w celu wsparcia  zbierali środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

  Akcję w szkole koordynowała Małgorzata Jegier.  Opiekę nad uczniami w dniu finału sprawowała również Izabela Segiet.

  Nauczycieli w zbiórce wspomogli rodzice kwestujących uczniów:  Julii Chojnackiej, Julii Jurczyk, Joanny Wiernickiej, Mai Augustyńczyk, Zuzanny Biegańskiej, Katarzyny Dwornik, Zuzanny Stępczyńskiej, Marii Sosińskiej i Michała Grąckiego.  Szczególnie należy docenić Maję, Kasię, Marysię i Zuzię, które po raz kolejny wzięły udział w kweście WOŚP. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała również kleszczowska Policja. Wolontariusze i opiekunowie podczas zbiórki spotkali się z pozytywnymi emocjami i miłymi komentarzami wspomagających.

  Niejednokrotnie dało się słyszeć komentarze „Czekałem cały rok, że dostać serduszko…”, „Fajnie, że jesteście…”, „Miło Was widzieć…”, „Trzeba wspomóc…”…

  Każdy z wolontariuszy, oprócz identyfikatora –  posiadał symbol Fundacji – serduszko oraz tekturową skarbonkę. Uczniowie kwestowali w Łękińsku oraz Kleszczowie prowadząc kwestę przy kościele oraz zbiórkę uliczną. Puszki zostały przekazane do sztabu WOŚP w Pajęcznie, gdzie zostały komisyjnie przeliczone. Każdy wolontariusz otrzymał imienne rozliczenie 28 finału WOŚP oraz drobne gadżety.

  Dzięki hojności ofiarodawców uczniowie prawie pobili ubiegłoroczny rekord i zebrali kwotę ponad 4664,30 PLN!

  Najlepszymi kwestorami okazały się Zuzanna Stępczyńska, Maria Sosińska i Julia Jurczyk, których puszki zawierały odpowiednio 775,59 zł i 628,93 i 630,22 zł!

  Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przebiegu tej ogólnopolskiej akcji, szczególnie rodzicom kwestujących uczniów i policjantom z Posterunku Policji w Kleszczowie.

   

   

  Koordynator: Małgorzata Jegier