• 21 STY 20

  XX edycja – Rekordowa Góra Grosza 2020 w naszej szkole…

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce monet na rzecz Towarzystwa NASZ DOM – Góra Grosza 2020 pod hasłem: Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

  Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać…

  Zbiórka groszaków uświadomiła uczniom, że oddając chociażby jeden grosz – można wiele zdziałać, mimo, że nie wiele on znaczy sam a drobne monety zebrane w całość mogą odmienić smutny los samotnych dzieci.

  Akcja w naszej szkole odbyła się w dniach 0d 1 grudnia 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku.

  Zebrane groszaki uczniowie poszczególnych klas samodzielnie sortowali i liczyli. Uczniowie klas starszych wykorzystywali arkusz kalkulacyjny do zliczenia wszystkich kwot. W sumie zebrano prawie 23 tysięcy monet o różnych nominałach – najwięcej było 1 groszowych – prawie 9000 sztuk i 2 groszowych – 7000!

  Koordynatorem akcji była  Małgorzata Jegier a wspomagała ją pani Izabela Segiet.  W zbiórkę „groszaków” aktywnie włączyli się wychowawcy klas i pracownicy szkoły.

  Najwięcej zebrali wychowawcy z klasami:

  • Va – 8,94 zł na ucznia i najwięcej monet (ponad 4000!) – wych. E. Sujata
  • Ia – 9,53 zł na ucznia (1611 monet) – wych. J. Roczek
  • IIIa – 8,80 zł na ucznia (1856 monet) – wych. M. Sowa
  • IIb – 6,60 zł na ucznia (2838 monet) – wych. M. Chłód
  • Ib – 4,10 zł na ucznia (2414 monet) – wych. A. Szczęsna
  • IV – 4,22 zł na ucznia (1721 monet) – wych. E. Roczek

   

  Zebrana kwota to 1003,06 złotych! W przeliczeniu na jednego ucznia wypada ok. 4,43zł.

  Sześć paczek po ok. 10 kg groszaków zostało wysłanych na adres Towarzystwa za pośrednictwem poczty.

   

  Opracowanie: Małgorzata Jegier, Izabela Segiet