• 12 LUT 20
  Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole:)

  Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole:)

  Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko! – czyli korzystam bezpiecznie z internetu!

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

  Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły 11 lutego po raz kolejny ubrani „na żółto i na niebiesko” uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”.  W związku z tym uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwie w sieci głównie związanym z wizerunkiem, korzystaniem z portali społecznościowych i komputeromanią. Wszyscy uczestnicy Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa w Internecie mogli poczęstować się zółto – niebieskimi cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dzielili się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie i uczestniczyli w kursach e-learningowych: 3..2..1..Internet, Gdzie jest Mimi? Lekcja Bezpieczeństwa, Stop dla hejtu. Nie obyło się też bez promocji oprogramowania edukacyjnego dostępnego w internecie i pracy na platformie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.  W czasie przerw na górnym korytarzu odbywała się projekcja piosenek, filmów i kreskówek związanych z działaniami w sieci. W sali komputerowej można było sprawdzić swój poziom wiedzy grając w smartfonowe bezpieczne gry: Defendix, Obrońca sieci, Cyberclash, Cyberninja. pobierz_na_komórkę

  Kordynatorem działań była p. Małgorzata Jegier wraz z p. Izabelą Segiet oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach z etyki (przygotowywali filmiki, piosenki, robili zdjęcia, pomagali przy instalacji cyfrowobezpiecznych gier).

  Oto fotorelacja:

  Serdecznie zapraszamy nie tylko uczniów ale i rodziców do aktywnego poznawania i poznawania sposobów unikania zagrożeń płynących z internetu.

  Platforma dla uczniów:

  www.edu.fdds.pl – uczniowie mają założone konta. Znają loginy i hasła. Wystarczy się zalogować i… bawić się, zdobywając przy tym wiedzę i umiejętności..

  filmiki_i_kreskówki

  sieciaki

  telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116111

  Platforma dla rodziców:

  edukacja.fdds.pl/kursy-e-learning – rodzicu, dowiedz się jak Twoje dziecko ma być bezpieczne w sieci…

  Wystarczy założyć konto i wziąć udział w wybranym kursie.

  • Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online. Kurs dla profesjonalistów
  • Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie ”Bezpiecznie Tu i Tam”. Kurs dla profesjonalistów.

  Na zakończenie można uzyskać dyplom.

  poradniki_i_broszury

  katalog_stron 

  strefa_rodzica

  Quiz dla rodziców i opiekunów:

  Bezpieczni_w_sieci – sprawdź swoje wiadomości i umiejętności…

  telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800100100

  Zasady bezpiecznego internetu:

   

  Opracowanie: Małgorzata Jegier