Półkolonie letnie - lipiec 2017 r.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im.  Mikołaja Kopernika w Łękińsku zawiadamia, że dnia 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci biorących udział w półkoloniach letnich w dniach 03.07.2017 r. – 14.07.2017 r.

Miejsce spotkania:  Kompleks SOLPARK w Kleszczowie.

Godz. 16.30  – spotkanie ogólne (Aula).

Godz. 16.45  – spotkanie z wychowawcami grup w salach lekcyjnych.

OGŁOSZENIE

Informujemy, że  w  dniach od  3 lipca 2017 roku  do 14  lipca  2017 roku Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku będzie organizować półkolonie letnie dla mieszkających na terenie gminy Kleszczów dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia z dziećmi prowadzone będą w dni powszednie, w godzinach 6.:30 – 16:30. Miejsce przeprowadzenia półkolonii – Kompleks Solpark, pomieszczenia gimnazjum.

Zapisy na półkolonie letnie będą przyjmowane od dnia 22.05.2017 r. do dnia 02.06.2017 r.

Zainteresowani rodzice powinni zgłaszać się  w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30  z wypełnionymi dokumentami: regulaminem rekrutacji, regulaminem półkolonii, kartą kwalifikacyjną, upoważnieniem. Poniżej można pobrać wszystkie dokumenty (regulamin rekrutacji, regulamin półkolonii, kartę kwalifikacyjną, upoważnienie) niezbędne do procesu rekrutacji na półkolonie letnie.

Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa 2 czerwca 2017 r.  Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Od 5 czerwca 2017 roku w sekretariacie szkoły będzie udostępniona lista dzieci zakwalifikowanych na półkolonie oraz przy większej liczbie zgłoszeń – lista rezerwowa.

Szczegółowe informacje (program półkolonii, godziny poszczególnych zajęć, program wycieczek) będą podane przez organizatora w późniejszym terminie.

Półkolonie zimowe - styczeń 2017 r.

W piątek 27.01.2017 r. zakończyły się półkolonie zimowe zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku dla 87 dzieci z terenu naszej gminy.  Temat przewodni wypoczynku brzmiał:

                    „Mały geniusz bawi się, odpoczywa i uczy”.

Był to czas odpoczynku, zabawy oraz poznawania nowych rzeczy. Dzieci z zaangażowaniem i entuzjazmem podchodziły do coraz to nowych wyzwań. Sposób rozplanowania zajęć oraz jasny i znany uczestnikom plan dnia miały ogromny wpływ na zachowanie się dzieci, a smaczne i różnorodne posiłki sprawiły, że nawet przysłowiowe „niejadki”  zjadały swoje porcje. Nie było więc problemów wychowawczych ani czasu na nudę.

           Dzieci uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez firmę zewnętrzną oraz przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Poznały tajniki  wytwarzania zapachowych mydełek, świeczek żelowych, lizaków, naczyń i figurek  glinianych oraz powstawania spektaklu teatralnego. Własnoręcznie wykonały bałwanki – przytulanki, lampiony. Ozdobiły szklane wazoniki, gliniane figurki, maski karnawałowe, ekologiczne torby na zakupy. Nie zabrakło również uwielbianych przez dzieci zajęć kulinarnych oraz eksperymentów, doświadczeń i pokazów naukowych.

            Uczestnicy mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny,  skorzystać z zajęć sportowo – ruchowych z elementami fitness, relaksacyjnych w grocie solnej, swobodnej zabawy we figloraju.  Niespodzianką było spotkanie z przedstawicielami policji z Komendy Powiatowej w Bełchatowie. Goście przywieźli na zajęcia prawdziwe mundury, w które mogli ubrać się nasi półkoloniści.

            Dzieci spędziły bezpiecznie, radośnie i aktywnie drugi tydzień ferii zimowych. Miła atmosfera sprzyjała odpoczynkowi, zabawie i poznawaniu nowych rzeczy.

Agnieszka Biernacka-Oleszczyk

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniach od 23 stycznia do 27 stycznia 2017 roku (drugi tydzień ferii zimowych) Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku będzie organizować półkolonie zimowe dla mieszkających na terenie gminy Kleszczów dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Zajęcia z dziećmi prowadzone będą w dni powszednie, w godzinach 6.30 – 16.30.

Miejsce przeprowadzenia półkolonii – Kompleks Solpark, pomieszczenia gimnazjum.

Szczegółowe informacje (program półkolonii, godziny zajęć) będą podane przez organizatora w późniejszym terminie.

Ze względów organizacyjnych wstępna deklaracja uczestnictwa dziecka będzie przyjmowana wyłącznie do dnia 9 grudnia 2016 r. (tj. piątek) w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Łękińsku w godz. 7.30 – 15.30.

Zaproponowany termin półkolonii zimowych może ulec zmianie i będzie obejmował tydzień, w którym nie ma wyjazdu na ferie zimowe uczniów kl. I-III z GOK w Kleszczowie.

Dokumenty do pobrania