Francuskie śniadanie z Mikołajkiem
W ramach pierwszego spotkania z sympatycznym francuskim kolegą z lektury R. Goscinnego i J.J. Sempé, czyli Mikołajkiem, uczniowie klasy 4 a wraz z nauczycielką języka polskiego zorganizowali francuskie śniadanie.
Na stołach pojawiły się pyszne, charakterystyczne dla Francji przysmaki – chrupiące bagietki, croissanty, dżemy i konfitury, maślane bułeczki, sery oraz kakao i herbata. Wspólne śniadanie było doskonałą okazją do rozmów o Francji i zwyczajach panujących w kraju, z którego pochodzi bohater lektury. Miłym akcentem i dopełnieniem atmosfery były stroje - niektórzy przyszli ubrani w stylu francuskim, inni postawili na kolory francuskiej flagi.
Spotkanie okazało się świetnym wstępem do dalszego omawiania przygód Mikołajka. Całość zwieńczył krótki test sprawdzający wiedzę z treści opowiadań oraz wspólny seans filmu „Wakacje Mikołajka”.
Oprac.: Marzena Starostecka

