Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasz laureat w „Konkursie Informatycznym InfoSukces”

Po raz pierwszy ośmiu uczniów z klas 7 i 8 naszej szkoły wzięło udział w X Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „InfoSukces”. Organizatorem Konkursu „InfoSukces” był Łódzki Kurator Oświaty oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Główne cele Konkursu „InfoSukces” to: inspirowanie młodzieży szkół podstawowych do głębszego zainteresowania się informatyką i wykorzystywania poznanych reguł w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych), propagowanie wśród uczniów nowoczesnych technik informatycznych służących rozwojowi logicznego myślenia oraz nauk ścisłych oraz zachęcanie szkół do wspierania i rozwijania informatycznych zainteresowań uczniów oraz do zwrócenia uwagi na możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w procesie dydaktycznym. Koordynatorem konkursu w szkole była p. Małgorzata Jegier. Konkurs składał się z trzech etapów.

W I etapie (luty) - uczniowie musieli założyć konto na platformie uczelni oraz przesłać pracę konkursową - prezentację lub grę pt.: "Kamienie milowe w informatyce", opisującą interakcje występujące pomiędzy komputerem a człowiekiem. W jaki sposób komputer wspomaga człowieka w czynnościach codziennych oraz wyjątkowych? W tym etapie wzięło udział 8 uczniów. Do II etapu zakwalifikował się Jakub Buresz.

II etap – rejonowy (marzec) – odbył się w siedzibie Politechniki Łódzkiej. Wzięło w nim udział 20 uczniów wyselekcjonowanych pośród 200 uczestników z całego kraju. Polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy informatycznej, dostępnego po zalogowaniu się na platformę. Do ścisłych finałów przeszło dziewięciu uczniów. Jakub w tym etapie zajął 2 miejsce.

III etap – ogólnopolski (marzec - kwiecień) - odbył się również w siedzibie Politechniki Łódzkiej. Zadanie polegało na opracowaniu gry w Scratchu wg szczegółowych wytycznych. Grę należało przygotować w ściśle określonym czasie.

Uroczysta gala podsumowania konkursu odbyła się 21 kwietnia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Jakub Buresz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „InfoSukces” zdobywając 95 punktów na 100 możliwych! Jakub otrzymał dyplom laureata i nagrodę.

Uczniowie: Julia Hejak, Amelia Bednarek, Nikola Stasiak, Maja Szulc, Natasza Karczewska, Maja Buraczyńska i Jan Kralka otrzymali dyplomy za udział.

Gratulacje dla laureata i uczniów, którzy wzięli udział w konkursie:)

Małgorzata Jegier