Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

2x30 czyli 30 Finał 30 stycznia…

To już nasz 19 Szkolny Finał WOŚP!

 Zimne i mocno wietrzne niedzielne przedpołudnie 30 stycznia 2022 roku było dla 8 uczniów klasy  IV, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Łękińsku dniem niesienia pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finały od 1993 r. niezmiennie były organizowane na początku stycznia. W tym roku po raz drugi 30 -letniej historii zbiórek - termin finału został zaplanowany na 30 stycznia. Tym razem zbierano środki finansowe dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Uczniowie już po raz dziewiętnasty brali udział w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcję w szkole koordynowała Małgorzata Jegier.  Opiekę nad uczniami w dniu finału sprawowali opiekunowie p. Izabela Segiet, Monika Sowa i Małgorzata Cybulska Berencz. W dostarczeniu puszek i gadżetów do szkoły pomagała p. Jolanta Posmyk. Nauczycieli w zbiórce wspomogli rodzice kwestujących uczniów: Michała Grąckiego, Julii Dwornik, Natalii Sowy, Ewy Stolarczyk,  Emilii Gongol, Oliwii Życińskiej, Natalii Kopeć i Sandry Grabarz. Szczególnie należy docenić Julię, Natalię i Michała którzy po raz kolejny wzięły udział w kweście WOŚP. W tym roku uczniowie wraz z opiekunami kwestowali w Łękińsku, Kleszczowie i strefie przemysłowej w Bogumiłowie. Klub sportowy Motopower Kleszczów zorganizował tam zawody dla osób trenujących cross country, motocross, Quad. Uczestników zawodów  nie odstraszyły złe warunki pogodowe, a warunkiem udziału w imprezie był datek do puszki WOŚP. W Łękińsku i w Kleszczowie uczniowie prowadzili kwestę przy kościele oraz zbiórkę uliczną. Była też szkolna puszka WOŚP, do której można było wrzucać datki w szkole. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała również kleszczowska Policja. Wolontariusze i opiekunowie podczas zbiórki spotkali się z pozytywnymi emocjami i miłymi komentarzami wspomagających.

Każdy z wolontariuszy, oprócz identyfikatora –  posiadał symbol Fundacji – serduszko oraz tekturową skarbonkę. Puszki zostały przekazane do sztabu WOŚP w Pajęcznie przez panią Izabelę, która czuwała nad rozliczeniem puszek. Każdy wolontariusz otrzymał imienne rozliczenie 30 finału WOŚP oraz drobne gadżety. Dzięki hojności ofiarodawców w tym trudnym pandemicznym czasie uczniowie zebrali kwotę prawie 8 tysięcy zł.

Najwięcej udało się zabrać na zawodach w Bogumiłowie – bo prawie 5 tysięcy złotych. Najlepszymi kwestorami okazali się „doświadczeni wolontariusze”: Julia Dwornik – 2305,38 zł,  Natalia Sowa – 2083,74 zł, Michał Grącki – 891,54 zł oraz najmłodsza nasza wolontariuszka Ewa Stolarczyk – 626,21 zł.  

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przebiegu tej ogólnopolskiej akcji, szczególnie uczniom, rodzicom kwestujących uczniów, opiekunom i policjantom z Posterunku Policji w Kleszczowie.

Opiekunowie i wolontariusze WOŚP w SP Łękińsku

Koordynator: Małgorzata Jegier