Bajki-Pomagajki i „Bajka o Bubie i potworze z kąta”
Jak oswoić lęk? Jak radzić sobie ze strachem? Rozmawialiśmy o tym przy okazji poznania kolejnej bajki w ramach projektu edukacyjno-czytelniczego " Bajki-Pomagajki”, w których uczniowie klas pierwszych uczestniczyli po raz ostatni. Tym razem oswajali lęk przed potworami i straszydłami, a pomogła im w tym przeczytana „Bajka o Bubie i potworze z kąta”, szczególnie polecana dzieciom, które boją się wyimaginowanych potworów i nie potrafią poradzić sobie z tym strachem. Jak każde z prowadzonych zajęć, także i te stworzyły okazję, by porozmawiać o różnych emocjach i zobrazować je za pomocą użycia tub sensorycznych. Aby oswoić swój strach uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające zabawne potworki.
Opracowanie: L. Barańska

