Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Była, jest i będzie …” Obchody uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, jako wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju.

Uczniowie przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć również przepiękne utwory muzyczne, podziwiać występy taneczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.  Słowa  pieśni i wspaniałe recytacje przybliżyły nam  tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości.

Inscenizacja uświetniła również Narodowe Święto Niepodległości w środowisku lokalnym – została zaprezentowana 11 listopada 2022r. po zakończeniu Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie.

Akademia była najpiękniejszą lekcją historii, ukazującą walkę Polaków o niepodległość i odzyskanie po 123 latach niewoli upragnionej wolności, a także hołdem złożonym wszystkim tym, którzy oddali życie za wolną Polskę.