Dzień kropki
W dniu 15.09.2020r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, w ramach innowacji pedagogicznej „Duże sprawy w naszych małych głowach”. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jest to czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów.
Trochę o historii święta. Autorem Kropki jest Peter Hamilton Reynolds (w skrócie Peter H [kropka] Reynolds), kanadyjski twórca książek i ilustrator. Największą popularność Reynolds zdobył dzięki Kropce, którą od premiery w 2003 roku przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, w tym język Braille’a. To napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, rodziców, nauczycieli, którzy czytając ją dzieciom rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Wspierająca kreatywność książka zdobyła dziesiątki nagród i doczekała się swojego święta. Zapoczątkowany 15 września 2009 roku Międzynarodowy Dzień Kropki z każdą kolejną rocznicą powiększa grono uczestników. To dzień, w którym nauczyciele z jeszcze większą uwagą przyglądają się swoim uczniom i poprzez rozmaite kropkowe zabawy wydobywają z dzieci drzemiący w nich potencjał. Dzień, który powinien być obchodzony przez cały rok!
My z okazji tego święta przygotowałyśmy dla dzieci zabawę FOTO ART – dostałyśmy bardzo dużo kropkowych zdjęć. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. Uczniowie klas I-III zostali zaproszeni na projekcję filmu, po której tworzyli łąkę talentów oraz klasowe dzieło z kropek – korków. Bardzo wielu uczniów oraz nauczycieli ubrało się tego dnia w „kropki”.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i pomysłowość. PAMIĘTAJCIE- każdy ma talent, trzeba go tylko odkryć, rozpoznać, rozwijać, wykorzystać.
Monika Kowalska, Karolina Krawczyk, Nina Podlejska oraz Wychowawcy kl. I-III