Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Talentów

Tradycją naszej szkoły są coroczne spotkania z okazji Światowego Dnia Poezji, Pierwszego Dnia Wiosny oraz Festiwalu Talentów. W tym roku szkolnym były one szczególne, gdyż obchodziliśmy 10-lecie nadania tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów”. W związku z setną rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej a co za tym idzie realizacją projektu „Szymborska”, uroczystości odbywały się pod hasłem „Niektórzy lubią poezję…”. Działania z tym związane to między innymi: dwa szkolne konkursy recytatorskie w języku polskim i angielskim, których laureaci mieli szansę zaprezentować się w trakcie festiwalu.

Pierwsze miejsce w konkursie z języka angielskiego w kategorii klas 4-6 zajęli równolegle: Zofia Mazur i Antoni Rzeźnik z klasy 4a, drugie miejsce zajął Oliwier Małofiej z klasy 4a, trzecie miejsce Vanessa Kiełbik z klasy 4B. W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajęła Natasza Karczewska z klasy 8a, drugie miejsce Maja Szulc z klasy 7, a trzecie miejsce Jakub Buresz z klasy 8a.

Laureaci konkursu recytatorskiego w języku polskim, którzy zaprezentowali się podczas uroczystości to Jakub Buresz oraz Natasza Karczewska z klasy 8a.

Uczennica klasy 2a Maria Madej zaprezentowała (poza konkursem) wiersz „Żabie kłopoty”.

Joanna Borowiecka wraz z zespołem Hope (klasa 6a) zaśpiewała piosenkę „Nadzieja”. Talentem wokalnym pochwaliła się także grupa „MIX” (uczniowie klas 3b, 4a oraz 8a) wykonując piosenkę „It’s a beautiful day”. Iza Mikołajczyk (kl.6a) oraz Milana Samarska (kl.8a) zaśpiewały „Nic dwa razy się nie zdarza” a Milena Kowalczyk z klasy 4b „Big big world” Milana Samarska zaśpiewała też solo utwór „Zombie” a Natasza Karczewska „Ostatnia nocka”.

Własną interpretacją wiersza „Paweł i Gaweł” pochwalili się chłopcy z klasy 3a. Talenty taneczne zaprezentowali: Nina Szulc z klasy 2a, grupa „Chmurki” z klasy 3a.

Wspaniałą grą na instrumentach muzycznych pochwalili się: Antoni Klima (kl. 4b), Olek Marszałek (kl. 6b) oraz uczniowie klasy 8a.

Oliwia Kubiak (kl.5a) zaprezentowała swój talent kulinarny a Maria Madej z klasy 2a się umiejętnościami w składaniu origami.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie nagród za udział w konkursach.