Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs Matematyczno-Informatyczny

InstaLogik 2021/22 – III edycja

1 października 2021 r. czterech uczniów naszej szkoły: Natasza Karczewska (klasa VII a), Jakub Buresz (klasa VII a), Piotr Ciesielski (klasa VIII a) i Michał Grącki (klasa VIII a) rozpoczęło pracę na platformie Konkursu InstaLogik III edycja 2021/22. Konkurs realizowany jest on-line. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki i informatyki. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • Etap I, termin 1 października - 28 października 2021, g. 20:00
  • Etap II, termin 11 grudnia 2021, godz. 10:00 – 11:30
  • Etap III, termin 26 marca 2022, godz. 10:00 – 12:00

Pierwszy etap konkursu polegał na  rozwiązaniu on-line pytań testowych              do  zadań matematyczno-logicznych przedstawionych w formie historyjek. Pytania były skierowane dla wszystkich uczniów klas 4-8 oraz dodatkowe zadania dla uczniów klas 7-8. Zadania I etapu można było rozwiązać bez znajomości programowania. Uczniowie mieli miesiąc na przemyślenie, analizę i rozwiązanie zadań tego etapu.

Natomiast zadania II  etapu oprócz zadań matematyczno-logicznych obejmowały także zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly.  Przed II etapem konkursu uczniowie mieli możliwość korzystania z przygotowanych przez organizatorów konkursu materiałów szkoleniowych oraz uczestniczenia w sesji próbnej. Zadania II etapu uczniowie rozwiązywali on-line w czasie 1,5 godziny.

W I etapie konkursu zostało sklasyfikowanych 6417 uczniów z 965 szkół. Do II etapu zakwalifikowało się 3130 uczniów z czego 2829 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 301 uczniów według dodatkowej klasyfikacji geograficznej. Nasi uczniowie: Natasza Karczewska, Jakub Buresz i Piotr Ciesielski bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami I etapu i zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu według klasyfikacji ogólnopolskiej.

W II etapie konkursu zostało sklasyfikowanych 3133 uczniów. Do III etapu zakwalifikowało się 1735 uczniów z czego 1655 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 80 uczniów według klasyfikacji geograficznej. Piotr Ciesielski z klasy VIII a w II etapie konkursu uzyskał 85,42 % wymaganej liczby punktów potrzebnej do zakwalifikowania się do III etapu konkursu. Natasza w II etapie tego konkursu otrzymała dyplom za trzeci najlepszy wynik w powiecie bełchatowskim w kategorii klas 7 SP.

Jakub Buresz z klasy VII a zakwalifikował się do III etapu konkursu, którego został finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP oraz uzyskał najlepszy wynik w powiecie bełchatowskim. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się systematyczną pracą, kreatywnością i logicznym myśleniem. Rodzicom uczniów biorących udział w tym konkursie dziękuję za pomoc, wsparcie  i zaangażowanie podczas całego przebiegu I, II i III etapu konkursu. Wszystkim serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w różnych konkursach matematycznych.

Barbara Gniewosz