Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs Matematyczno-Informatyczny

InstaLogik 2021/22 – III edycja

1 października 2021 r. czterech uczniów naszej szkoły: Natasza Karczewska (klasa VII a), Jakub Buresz (klasa VII a), Piotr Ciesielski (klasa VIII a) i Michał Grącki (klasa VIII a) rozpoczęło pracę na platformie Konkursu InstaLogik III edycja 2021/22. Konkurs realizowany jest on-line. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki i informatyki. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • Etap I, termin 1 października - 28 października 2021, g. 20:00
  • Etap II, termin 11 grudnia 2021, godz. 10:00 – 11:30
  • Etap III, termin 26 marca 2022, godz. 10:00 – 12:00

Pierwszy etap konkursu polegał na  rozwiązaniu on-line pytań testowych              do  zadań matematyczno-logicznych przedstawionych w formie historyjek. Pytania były skierowane dla wszystkich uczniów klas 4-8 oraz dodatkowe zadania dla uczniów klas 7-8. Zadania I etapu można było rozwiązać bez znajomości programowania. Uczniowie mieli miesiąc na przemyślenie, analizę i rozwiązanie zadań tego etapu.

Natomiast zadania II  etapu oprócz zadań matematyczno-logicznych obejmowały także zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly.  Przed II etapem konkursu uczniowie mieli możliwość korzystania z przygotowanych przez organizatorów konkursu materiałów szkoleniowych oraz uczestniczenia w sesji próbnej. Zadania II etapu uczniowie rozwiązywali on-line w czasie 1,5 godziny.

W I etapie konkursu zostało sklasyfikowanych 6417 uczniów z 965 szkół. Do II etapu zakwalifikowało się 3130 uczniów z czego 2829 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 301 uczniów według dodatkowej klasyfikacji geograficznej. Nasi uczniowie: Natasza Karczewska, Jakub Buresz i Piotr Ciesielski bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami I etapu i zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu według klasyfikacji ogólnopolskiej.

W II etapie konkursu zostało sklasyfikowanych 3133 uczniów. Do III etapu zakwalifikowało się 1735 uczniów z czego 1655 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 80 uczniów według klasyfikacji geograficznej. Piotr Ciesielski z klasy VIII a w II etapie konkursu uzyskał 85,42 % wymaganej liczby punktów potrzebnej do zakwalifikowania się do III etapu konkursu. Natasza w II etapie tego konkursu otrzymała dyplom za trzeci najlepszy wynik w powiecie bełchatowskim w kategorii klas 7 SP.

Jakub Buresz z klasy VII a zakwalifikował się do III etapu konkursu, którego został finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP oraz uzyskał najlepszy wynik w powiecie bełchatowskim. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się systematyczną pracą, kreatywnością i logicznym myśleniem. Rodzicom uczniów biorących udział w tym konkursie dziękuję za pomoc, wsparcie  i zaangażowanie podczas całego przebiegu I, II i III etapu konkursu. Wszystkim serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w różnych konkursach matematycznych.

Barbara Gniewosz