Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs Matematyczno-Informatyczny

InstaLogik 2022/23 – IV edycja.

1 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli pracę na platformie Konkursu InstaLogik IV edycja 2022/23.  Do konkursu przystąpili następujący uczniowie klasy VIII a: Natasza Karczewska, Maja Buraczyńska, Jakub Buresz, Jan Kralka, Alan Nitecki i uczeń klasy IV b Arkadiusz Pacholec. Konkurs jest realizowany on-line. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki i informatyki. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • Etap I, termin 1 października - 28 października 2022, g. 20:00
  • Etap II, termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 – 11:30
  • Etap III, termin 18 marca 2023, godz. 10:00 – 12:00

 Zadania I etapu były skierowane do wszystkich uczniów klas 4-8, a dla uczniów klas 7-8 były przygotowane zadania dodatkowe. Polecenia pierwszego etapu można było rozwiązać bez znajomości programowania. Uczniowie w ciągu miesiąca rozwiązywali on-line zadania  matematyczno-logiczne przedstawione w bardzo ciekawej formie.

 Zagadnienia  II  etapu oprócz zadań matematyczno-logicznych obejmowały także zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Uczniowie mieli możliwość korzystania z przygotowanych przez organizatorów konkursu materiałów szkoleniowych oraz uczestniczenia w sesji próbnej. II etap zakończył się 1,5 godzinnym testem on-line.

Nasi uczniowie: Natasza Karczewska, Maja Buraczyńska, Jakub Buresz, Jan Kralka, Arkadiusz Pacholec zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu według klasyfikacji ogólnopolskiej.

W II etapie konkursu zostało sklasyfikowanych 5007 uczniów. Do III etapu zakwalifikowało się 2561 uczniów z czego 2247 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 314 uczniów według klasyfikacji geograficznej. Natasza Karczewska i Alan Nitecki z klasy VIII a otrzymali dyplomy uczestników I etapu w kategorii klas 8 SP, a Maja Buraczyńska z klasy VIII a otrzymała dyplom uczestnika II etapu w kategorii klas 8 SP.

Natomiast do III etapu konkursu zakwalifikowali się: Jakub Buresz z klasy VIII a – Jakub  został finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP,  uzyskał II wynik w powiecie bełchatowskim oraz najlepszy wynik w gminie Kleszczów; Jan Kralka – otrzymał dyplom uczestnika III etapu i uzyskał III wynik w powiecie bełchatowskim; Arkadiusz Pacholec – Arkadiusz został laureatem II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4 SP. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym konkursie systematycznie pracowali, wykazali się logicznym myśleniem, pomysłowością i kreatywnością. Wszystkim gratuluję uzyskanych wyników, szczególnie dziękuję Nataszy i Jakubowi z klasy VIII a za współpracę podczas tego i wielu innych konkursów. Rodzicom uczniów biorących udział w konkursie serdecznie dziękuję za zaangażowanie, pomoc i opiekę podczas przebiegu I, II i III etapu konkursu.

Barbara Gniewosz