Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkursie Wielka Liga Czytelników

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników - edycja 2022/2023. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

 Etap szkolno-biblioteczny - zdobywanie sprawności czytelniczych

  • Uczniowie w 3 kategoriach wiekowych czytają po 5 książek wybranych z listy odpowiedniej dla wieku (opublikowane poniżej) i do 20 grudnia rozwiązują testy dotyczące treści wybranej książki odebrane w bibliotece szkolnej. Rozwiązane testy oddają do sprawdzenia w bibliotece szkolnej. Ostateczny termin oddania ostatniego testu to 20.12.2022r.
  • Test zaliczony na co najmniej 80% pozwoli na otrzymanie jednej sprawności.Warunkiem koniecznym zaliczenia pierwszego etapu konkursu jest zdobycie minimum pięciu sprawności.
  • Testy zawierają pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.
  • Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami. Rodzice powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych,czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji. Rodzice pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogą wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem jest pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.
  1. Test kwalifikacyjny
  • Do 9 stycznia 2023 r uczniowie z uzyskanymi 5 sprawnościami czytają kolejną (wskazaną) książkę i, tym razem w bibliotece, rozwiązują samodzielnie test, który będzie kwalifikacją do etapu powiatowego.
  • 3 najlepszych uczestników etapu szkolnego w każdej kategorii awansuje do kolejnego etapu.

Zapraszamy  wszystkie Rodziny do spędzania długich wieczorów na czytaniu książek i uzupełnianiu testów w ramach realizacji Wielkiej Ligi Czytelników.

Szczegóły na stronie konkursu. Wszystkich chętnych zapraszamy do biblioteki po więcej informacji.

Szkolni koordynatorzy projektu

W załącznikach znajduje się regulamin, lista książek i formularz uczestnictwa do wypełnienia przez rodziców (wypełniony formularz uczestnictwa proszę złożyć w bibliotece szkolnej).