Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W naszej szkole obchodzimy ten dzień pod znakiem konkursów, które mają na celu rozwijanie umiejętności językowych uczniów i wspieranie ich w kształtowaniu poprawnej polszczyzny.

Uczniów klas 4-5 zapraszamy do udziału w Konkursie na Lapbook Ortograficzny, natomiast klasy 6-8 zachęcamy do napisania Dyktanda Szkolnego.


plakat konkursowy

Regulamin Konkursu na Lapbook Ortograficzny z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dla klas 4-5:

 1. Cel konkursu

Celem konkursu jest promowanie poprawnej ortografii oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej poprzez przygotowanie kreatywnych i edukacyjnych lapbooków.

 1. Zasady udziału

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej. Uczniowie przygotowują lapbook (książkę na kolana) związany z ortografią języka polskiego. Praca powinna być wykonana samodzielnie, w dowolnym formacie, różnymi metodami i technikami z zachowaniem konstrukcji lapbooka.

 1. Terminy

 Lapbooki należy dostarczyć najpóźniej do 01 marca 2024 r. (piatek) do pań: M. Starosteckiej, E. Kowalskiej lub E. Roczek.

 1. Metryczka

Każda praca powinna być podpisana (imię i nazwisko autora, klasa). Zachęcamy uczniów do kreatywności i samodzielności. Na zwycięzców czekają nagrody i pochwały!


plakat zachęcający do udziału w dyktandzie

Regulamin Dyktanda Szkolnego dla klas 6-8 z Okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz w związku z udziałem w projekcie „Miłosz w szkole”:

 1. Cel dyktanda

Dyktando szkolne organizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, aby podkreślić znaczenie poprawnej polszczyzny oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Celem jest także promowanie kultury językowej, rozwijanie umiejętności ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych oraz promowanie twórczości i postaci Czesława Miłosza – patrona roku 2024.

 1. Termin i miejsce dyktanda

Dyktando odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 r. (wtorek) o godzinie 13:20 w sali 1.18

 1. Treść dyktanda

Treścią dyktanda będzie fragment prozy Czesława Miłosza – patrona roku 2024.

 1. Uczestnicy dyktanda i zgłoszenia

Uczestnikami dyktanda są uczniowie klas 6-8 naszej szkoły. Zgłoszenia przyjmują panie: M. Starostecka, E. Kowalska, E. Roczek

 1. Czas trwania

Czas trwania dyktanda wyniesie 1 godzinę lekcyjną.

 1. Ocena i nagrody

Ocena dyktanda będzie oparta na poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej według zasad ustalonych w PZO z języka polskiego.

 1. Zasady postępowania podczas dyktanda

Podczas dyktanda obowiązuje całkowita cisza. Uczniowie nie mogą korzystać z żadnych pomocy (słowniki, zeszyty).

Zachęcamy do udziału. Na zwycięzców czekają pochwały i nagrody!

Mamy nadzieję, że uczestnicy będą czerpać radość z udziału oraz rozwijać swoją miłość do języka ojczystego.