Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Jak co roku, październik, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce, w rozbudzaniu i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, do promowania i wspierania rozwoju czytelnictwa, a także odkrywania przez dzieci własnych uzdolnień.

Nasi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Moja wymarzona biblioteka”, który pozwolił puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie, a następnie zwizualizować, idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z książką. Spośród wielu autorów prac, które stanowiły wyraz pozytywnych emocji związanych z czytaniem, komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby:

Kategoria wiekowa - klasy I-III:

I miejsce – Patrycja Kubera kl. I a

II miejsce – Olivier Wróblewski kl. I b

III miejsce – Antonina Blada kl. I a

Wyróżnienia: Antoni Zarzycki kl. II a, Lena Matuszczak kl. II a

Kategoria wiekowa – klasy IV-VIII:

I miejsce – Jakub Kucner kl. IV b

II miejsce ex aequo: Maja Buraczyńska kl. VII a i Anna Herudzińska kl. IV a

III miejsce ex aequo: Szymon Białek kl. V a i Bartłomiej Matuszczak kl. VIII b

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkursem. Prace z pewnością posłużą nam jako inspiracja do zaaranżowania przestrzeni biblioteki w przyszłości.

Hasło  tegorocznych obchodów brzmiało: „Baśnie i legendy z całego świata”. Oprócz okolicznościowej gazetki tematycznej pani bibliotekarka przeprowadziła zajęcia biblioteczne w klasie I a. Podczas spotkania sprawdzona została wiedza dzieci na temat różnych baśni, takich autorów jak bracia Grimm czy Perrault. I o ile znajomość światowych baśni wypadła znakomicie, to wielkie zdziwienie wywołał fakt, że mamy także swoje regionalne, bardzo bliskie baśnie. Dzieci z zainteresowaniem śledziły historię pt. „Zjazd w Radomsku, czyli o tym, jak mała dziewczynka została królem Polski” autorstwa Karoliny Ciurli. Uczniowie przenieśli się wraz z bohaterami do czasów średniowiecza i „obserwowali” realia tamtych czasów, a także dziesięcioletnią Jadwigę. Byli zaskoczeni, ale i dumni z faktu, że to rzeczywiście w Radomsku, mieście znanym przed każde dziecko, odbył się zjazd szlachecki, podczas którego wybrano Jadwigę na króla Polski. I, co więcej, ze względu na są dobroć i zasługi została ogłoszona świętą i patronką Polski. Jak się okazuje, na poznanie zasługują nie tylko baśnie i legendy z innych krajów, ale także te najbliższe, z naszego regionu.

Podsumowując efekty zrealizowanych działań, możemy stwierdzić, że październikowe święto przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania biblioteką, czytaniem i wzmocniło rolę książki w codziennym życiu uczniów. Udało się również pokazać bibliotekę jako miejsce umożliwiające rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, czy wzięcie udziału w grupowych przedsięwzięciach. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział i wspólną zabawę.  

Bibliotekarki