Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Poznaj zanim ocenisz…” spotkanie z ciekawymi ludźmi

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Autyzmu. W tym roku inaczej, ale jesteśmy… Na całym świecie Dzień Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Jednak z uwagi na to, że w tym roku przypadł on w okresie świątecznym, przesunęliśmy wydarzenia na 31.03.

Klasy III uczestniczyły w spotkaniu pt. „Poznaj zanim ocenisz…” na platformie „Microsoft Teams” z Panią E. Kurzynogą oraz M.Wiśniewską – mamami cudownych dzieci, które autyzm znają „od podszewki” .

Uczniowie obejrzeli projekcję filmu dotyczącą autyzmu, który dostarczył im wiedzy na temat tego zaburzenia. Dzięki bohaterowi filmu mieli możliwość poznać charakterystyczne cechy autystów, ich wyjątkowość, mocne strony, niepowtarzalne zainteresowania, a także trudności w rozumieniu otoczenia. Obie Panie opowiedziały jak osoby z autyzmem funkcjonują na co dzień, z jakimi problemami i niezrozumieniem spotykają się wśród otoczenia. Przedstawiły wiele ciekawych projektów oraz akcji ogólnopolskich mających na celu szerzenie świadomości o autyzmie.

Na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu nauczyciele i uczniowie ubrali się w niebieskie stroje. Dopełnieniem zajęć było wykonanie przez chętnych uczniów prac plastycznych. Każdy odbił swoją dłoń na niebiesko na znak tego, iż rozumie i jest gotowy nieść swoją pomoc. Uczniowie klas starszych mieli możliwość zapoznać się z prezentacją umieszczoną na stronie szkoły.

KAŻDY Z NAS JEST INNY, WYJĄTKOWY I KAŻDEMU NALEŻY SIĘ SZACUNEK!!!!
BĄDŹMY ŻYCZLIWI I WYROZUMIALI DLA OSÓB Z AUTYZMEM.
DZIĘKI NASZEJ POMOCY I WSPARCIU ICH ŻYCIE MOŻE BYĆ PEŁNE RADOŚCI I SZCZĘŚCIA!