Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

RELACJA Z V OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY W NASZEJ SZKOLE

W marcu nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w V Ogólnopolskim Czytaniu "Jeżycjady", czyli serii humorystycznych i mądrych książek dla młodzieży i o młodzieży, napisanych przez poznańską pisarkę Małgorzatę Musierowicz. Seria liczy 23 pozycje wydawane od 1975 do 2018 roku. Nazwa wzięła się od poznańskiej dzielnicy „Jeżyce”, ponieważ akcja każdej z powieści rozgrywa się w tym właśnie miejscu. O czym jest „Jeżycjada”? O problemach każdej nastoletniej osoby… o miłości, nauce, rodzinie, o rozczarowaniu, szczęściu i smutku… Oraz o niezwykle ciepłej i kochającej rodzinie Borejków.

Choć „Jeżycjada” składa się z powieści przeznaczonych (z uwagi na poruszaną tematykę, a także objętość) dla młodzieży, w akcji wzięli udział zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły. W każdym z tomów można bowiem znaleźć fragmenty dotyczące młodszych, napisane, jak to zwykle u Musierowicz, z humorem i dystansem.

Uczniowie klasy III a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której z zaciekawieniem słuchali fragmentów trzech książek: „Idy sierpniowej”, „Opium w rosole” i „Noelki”. Po czytaniu przyszedł czas na dyskusję o tym, czy życie dzieci dawniej i teraz różni się? Czy są jakieś wartości, które się nie zmieniają…? Na szczęście trzecioklasiści doszli do wniosku, że są pewne niezmienne wartości, a są to między innymi miłość, dobro, przyjaźń. Po lekcji dzieci chętnie wypożyczały kolejne części „Jeżycjady”.

Z kolei uczniowie klas IV-VIII, przebywający na nauce zdalnej, nagrywali czytane przez siebie fragmenty powieści.

W konkursie na najpiękniejsze odczytanie wzięli udział: Alicja Jarząbek (kl. IV a), Oliwia Kowalczyk, Paulina Stawska (kl. VI a), Amelia Witasik (kl. VI b), Dominik Stawski, Bartosz Kowalczyk (kl. VII a), Zofia Sujata (kl. VIII). Wszystkie wykonania i realizacje zasługują na pochwałę i wszyscy są wygranymi!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że daliście się zarazić „jeżycjadomanią”. ; ) I zapraszamy do udziału za rok!

Bibliotekarki