Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świetlicowy Klub Ekologów

Świetlicowy Klub Ekologów adresowany jest do uczniów klas I-IV uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Głównym celem działalności tego projektu jest: kształtowanie postaw proekologicznych, i pobudzanie kreatywności.

Wrzesień i październik obfitowały licznymi działaniami, w których uczniowie chętnie brali udział. Na początku uczniowie stworzyli Kodeks Ekologa. Zawiera on najważniejsze elementy, na które każdy człowiek powinien zwrócić uwagę, chcąc troszczyć się o naszą planetę. Jeszcze we wrześniu uczniowie sprzątali swoją najbliższą okolicę w ramach 28 akcji Sprzątania Świata pt. "Myślę, więc nie śmiecę".

Ponadto na zajęciach uczniowie rozpoznawali liście różnych drzew liściastych, a już teraz potrafią odpowiedzieć na pytanie - dlaczego liście zmieniają kolor jesienią ? Uczniowie przy pomocy wykreślanek, wyklejanek i puzzli poznawali rodzaje grzybów jadalnych i trujących.

W Dzień Drzewa dwie grupy posadziły na terenie szkoły swoje dwa pierwsze drzewka. Poszerzyły swoją wiedzę na temat znaczenia drzew w życiu, ludzi i zwierząt. Bez nich niemożliwe byłoby życie!

Nasi uczniowie są prawdziwymi strażnikami przyrody, a my mamy jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania.     

Świetlicowy Klub Ekologów

Angelika Frukacz, Natalia Perońska