Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Twórczo, zdrowo, kolorowo…” - gala Szkoły Promującej Zdrowie

„Twórczo, zdrowo, kolorowo...” – pod takim hasłem 20 marca 2024 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w uroczystej gali podsumowującej ewaluację działań w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie.

Szkoła Promująca Zdrowie to placówka która: systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie. Program „Szkoła Promująca Zdrowie” jest realizowany w Polsce od 1991 roku. W celu otrzymania certyfikatu SzPZ, szkoła dąży do osiągania celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i innych obowiązujących aktach prawnych oraz spełnia wymagania w obrębie czterech standardów:

  • Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

  • Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

  • Szkoła realizuje edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dąży do poprawy skuteczności.

  • Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Nasza szkoła działa już w tym projekcie od 11 lat. Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymaliśmy w dniu 30.10.2013 r. Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymaliśmy w dniu 05.12.2017 r. Obecnie staramy się o przedłużenie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Koordynatorem działań w naszej szkole jest pani Małgorzata Jegier wraz ze Szkolnym zespołem promocji zdrowia w skład którego wchodzą m.in.: przedstawiciele nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników niepedagogicznych. Na przełomie stycznia i lutego zostały przeprowadzone badania całej społeczności szkolnej pod kątem stopnia realizacji standardów Szkoły Promującej Zdrowie oraz został przygotowany raport z tych działań. Przeprowadzenie ewaluacji i prezentacja jej wyników to jeden z warunków o ubieganie się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Około 350 osób miało możliwość zapoznania się z wynikami tej ewaluacji podczas uroczystej gali, która była prowadzona przez pana Michała Rejniaka, uczniów i koordynatora p. Małgorzatę Jegier. Na uroczystość przybył Rejonowy Koordynator Szkół Promujących Zdrowe p. Witold Stawski, przedstawiciele Urzędu Gminy w Kleszczowie, dyrektorzy i koordynatorzy szkół i przedszkoli promujących zdrowie, zaproszeni goście oraz rodzice uczniów. Podczas gali, której towarzyszyło motto „Najważniejszą rzeczą w życiu oprócz samego życia jest zdrowie...” prezentacja wyników ewaluacji przeplatana były różnymi aktywnościami uczniów w formie występów tanecznych, recytatorskich i animacyjnych. Cała społeczność na sali była włączona w działania prowadzone na scenie z podziałem na promocję zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego. Po zakończonej gali, uczniowie z nauczycielami i rodzicami udali się do klas, gdzie dalej wspólnie świętowali przy wcześniej przygotowanych samodzielnie zdrowych potrawach.

Dla zaproszonych gości odbyła się Konferencja Szkół Promujących Zdrowie prowadzona przez p. Witolda Stawskiego, który poruszył tematykę standardów w SzPZ oraz procedury uzyskiwania Certyfikatu Wojewódzkiego i Krajowego Szkół Promujących Zdrowie. Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość spróbowania zdrowych potraw przygotowanych przez nauczycieli i rodziców.

Gala była okazją do uhonorowania zaangażowania całej społeczności szkolnej w promowanie zdrowia. Podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w realizację programu oraz przygotowanie gali podsumowującej. Było „twórczo, zdrowo i kolorowo” o czym świadczy galeria zdjęć i głosy zaproszonych gości. Z wynikami i wnioskami można zapoznać się na szkolnej stronie www w zakładce Szkoła Promująca Zdrowie.

 

Opracowanie: Małgorzata Jegier - Szkolny koordynator Szkoły Promującej Zdrowie