Udowodnili, że święty Jan Paweł II dalej ich inspiruje…
XXIII Powiatowy Konkurs „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II” objęty honorowym patronatem przez Starostę Bełchatowskiego oraz Prezydenta Miasta Bełchatowa odbył się 10 czerwca 2026 roku. Zmagania zorganizowano w Szkole Podstawowej nr. 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie. Wzięli w nim udział uczniowie z kilkunastu szkół powiatu bełchatowskiego. W kategorii prezentacja multimedialna naszą szkołę reprezentowali: Kacper Rybak oraz Miłosz Szpak z kl. 6b. Uczniowie zaprezentowali wybraną losowo pielgrzymkę Jana Pawła II z 2001 roku na Ukrainę i po raz kolejny udowodnili, że postać Świętego Jana Pawła wciąż ich inspiruje. Za kreatywność oraz piękne świadectwo o Wielkim Polaku drużyna z „Kopernika” zdobyła wyróżnienie. W kategorii plastycznej konkursu szkołę reprezentował Alan Krawczykowski z kl. 6a.
Wyniki zmagań części multimedialnej ogłoszono oficjalnie 21 czerwca 2026 roku podczas obchodów Dnia Patrona Miasta Bełchatowa.
Uczniom klasy 6b serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!!!
Oprac.: W. Pacholik

