Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w naszej bibliotece

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

Plakat promujący V Ogólnopolską Akcję Czytania Jeżycjady

Akcja przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady.

Co to jest JEŻYCJADA? 

To cykl książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce - akcja niemal wszystkich książek z cyklu odgrywa się w Poznaniu. Musierowicz nawiązuje do rzeczywistych miejsc (np. ul. Roosevelta). Trzon Jeżycjady stanowią losy rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta. Każdy tom poświęcony jest jednej osobie, choć zwykle jest sporo nawiązań do innych postaci. Choć poszczególne tomy są niezależne od siebie i można je czytać oddzielnie, to jednak wiele aluzji i odniesień trudno zrozumieć bez uprzedniego zaznajomienia się z poprzednimi częściami.

Książki z cyklu przetłumaczono na kilkanaście języków. Noelka została uznana za książkę roku 1992 przez polską sekcję IBBYKwiat kalafiora został wpisany na Międzynarodową Listę Honorową im. H.Ch. Andersena. Na podstawie Idy sierpniowej i Kwiatu kalafiora nakręcono film ESD. Powstała również filmowa adaptacja Kłamczuchy.

(żródło: Wikipedia)


JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO CZYTANIE JEŻYCJADY W NASZEJ SZKOLE?

Czytanie odbędzie się w marcu 2021 roku w szkole oraz on-line.

W klasach I-III stacjonarnie czytać będą nauczyciele bibliotekarze.

Dla uczniów IV-VIII proponujemy KONKURS NA NAGRANIE FILMU Z CZYTANIA FRAGMENTU JEŻYCJADY W DOMU.

Regulamin:

Każdy uczestnik wybiera krótki fragment którejś z książek Małgorzaty Musierowicz z serii Jeżycjada i uczy się pięknie czytać i interpretować tekst. Za pomocą telefonu nagrywa filmik trwający nie dłużej niż 5 minut.

Filmy prosimy przysyłać do 21 marca 2021 roku poprzez MS Teams do nauczyciela bibliotekarza (Marzena Starostecka, Agnieszka Biernacka-Oleszczyk).

Bardzo serdecznie zapraszamy do zabawy również rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków i wszystkich, którzy mają ochotę zaprezentować swój ulubiony fragment powieści.