Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w naszej bibliotece

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

Plakat promujący V Ogólnopolską Akcję Czytania Jeżycjady

Akcja przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady.

Co to jest JEŻYCJADA? 

To cykl książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce - akcja niemal wszystkich książek z cyklu odgrywa się w Poznaniu. Musierowicz nawiązuje do rzeczywistych miejsc (np. ul. Roosevelta). Trzon Jeżycjady stanowią losy rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta. Każdy tom poświęcony jest jednej osobie, choć zwykle jest sporo nawiązań do innych postaci. Choć poszczególne tomy są niezależne od siebie i można je czytać oddzielnie, to jednak wiele aluzji i odniesień trudno zrozumieć bez uprzedniego zaznajomienia się z poprzednimi częściami.

Książki z cyklu przetłumaczono na kilkanaście języków. Noelka została uznana za książkę roku 1992 przez polską sekcję IBBYKwiat kalafiora został wpisany na Międzynarodową Listę Honorową im. H.Ch. Andersena. Na podstawie Idy sierpniowej i Kwiatu kalafiora nakręcono film ESD. Powstała również filmowa adaptacja Kłamczuchy.

(żródło: Wikipedia)


JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO CZYTANIE JEŻYCJADY W NASZEJ SZKOLE?

Czytanie odbędzie się w marcu 2021 roku w szkole oraz on-line.

W klasach I-III stacjonarnie czytać będą nauczyciele bibliotekarze.

Dla uczniów IV-VIII proponujemy KONKURS NA NAGRANIE FILMU Z CZYTANIA FRAGMENTU JEŻYCJADY W DOMU.

Regulamin:

Każdy uczestnik wybiera krótki fragment którejś z książek Małgorzaty Musierowicz z serii Jeżycjada i uczy się pięknie czytać i interpretować tekst. Za pomocą telefonu nagrywa filmik trwający nie dłużej niż 5 minut.

Filmy prosimy przysyłać do 21 marca 2021 roku poprzez MS Teams do nauczyciela bibliotekarza (Marzena Starostecka, Agnieszka Biernacka-Oleszczyk).

Bardzo serdecznie zapraszamy do zabawy również rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków i wszystkich, którzy mają ochotę zaprezentować swój ulubiony fragment powieści.