Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W gabinecie stomatologicznym

W dniu 10 marca w ramach innowacji pedagogicznej „Jutro zaczyna się dziś” i projektu świetlicowego „Kim chciałbym być – poznajemy zawody” uczniowie klasy 2b i 3b odwiedzili mieszczący się w naszej szkole gabinet stomatologiczny Pani lek. stom. Aleksandry Cieślik.

Podczas wizyty Pani Aleksandra opowiedziała jak należy dbać o zęby i higienę jamy ustnej, a także wyjaśniła jak duży wpływ na stan zębów mają spożywane przez nas pokarmy. Uczniowie dowiedzieli się również co to jest próchnica i co robić, aby jej zapobiegać.  Pani stomatolog pokazała jak prawidłowo czyścić zęby, a chętni uczniowie „sztukę” szczotkowania zębów mogli potrenować na specjalnym modelu.

W trakcie wizyty uczniowie dowiedzieli się kim jest stomatolog tym samym poznali charakterystykę tego zawodu. Elementem podsumowującym spotkanie było wspólne zadawanie pytań i dzielenie się swoimi doświadczeniami stomatologicznymi. Na zakończenie uczniowie otrzymali  upominek: szczoteczkę i pastę do zębów oraz naklejkę.

Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze za poświęcony czas, a także pani Jolancie za bezinteresowną pomoc w trakcie spotkania.