Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W naszych prawcowniach...

Minęły już 3 miesiące odkąd regularnie korzystamy w naszej szkole z zakupionego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki zróżnicowanemu sprzętu w naszej szkole dzieci uczą się poprzez eksperymentowanie, a tym samym zdobywają praktyczne umiejętności.

W miesiącu listopad ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli cieszyły się nowoczesne sprzęty kuchenne (wielofunkcyjny robot – Thermomix 6, tostery, miksery), które znalazły swoje miejsce w nowej i profesjonalnej pracowni kulinarnej.

  • W ramach realizacji nowego w naszej szkole interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego "Zdrowo i światowo" uczniowie wraz z odpowiedzialnymi nauczycielami podczas zajęć świetlicowych, lekcji wychowania fizycznego, geografii, wychowania do życia w rodzinie oraz edukacji dla bezpieczeństwa przygotowywali samodzielnie kultowe potrawy danego kraju, poznając tym samym smaki z różnych zakątków świata. Na inaugurację projektu, uczennice z klasy 8a upiekły tort Szwarcwaldzki. Świetliczaki przygotowały sałatkę grecką. Klasa 4b wykonała inspirujące książki kucharskie z przepisami na afrykańskie dania. Kilka sałatek z tego kontynentu pozwoliło uczniom z klasy ósmej poznać te oryginalne smaki.
  • W ramach pomocy dla Jasia, uczennice z klasy 6a i grupa uczniów z klasy 8a wykonali w Thermomiksie wiele litrów zdrowych soków owocowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas kiermaszu dobroczynnego.
  • Uczniowie klas IIa, IIb i IIIb postawili na zdrowe śniadanie, bo to najważniejszy posiłek dnia i to „śniadanie daje moc” na cały poranek.
  • Świetliczaki z klas I-III upiekli jesienne ciasto – szarlotkę oraz baklavę, wykonując samodzielnie kruche ciasto, mus jabłkowy, a także nadzienie orzechowe.
  • Uczniowie klasy VIIIb przygotowali samodzielnie marchewkowe ciasto. Nie zabrakło słodkich gofrów, a na drugie śniadanie pysznych tostów.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję rozwijać swoje umiejętności projektowania przestrzennego z wykorzystaniem długopisów 3D zakupionych w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”. W szkole jest 6 takich długopisów, więc uczniowie najczęściej pracują parami.

  • Na kole informatycznym po zapoznaniu z instrukcją  obsługi uczniowie najpierw przygotowywali projekty jesiennych liści, a następnie wykonywali swoje projekty
    w postaci trójwymiarowych kostek do gry oraz własnych broszek i breloczków. Różne kolory filamentów rozwijają wyobraźnię uczniów. Inspiracją do działań były różne filmiki instruktażowe na YT.
  • Uczniowie klasy VIb na kole matematycznym stworzyli przestrzenne figury geometryczne, służące innym uczniom jako pomoc dydaktyczna.
  • Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas III-VIII wykonali przestrzenną gazetkę: „11 listopada – Dzień Niepodległości”. Uczniowie musieli każdą flagę, serduszko i literkę projektować osobno co wymagało od nich dużo staranności, skupienia i… czasu.

Na lekcji chemii i przyrody uczniowie realizując bieżące tematy jako uatrakcyjnienie zajęć korzystali z okularów wirtualnej rzeczywistości przyglądając się przestrzennym kryształom soli oraz organizmom samożywnym i cudzożywnym.

Uczniowie klas 2 swój udział w przedsięwzięciu "Patriotyczny Chór Radia Łódź - Święto Odzyskania Niepodległości" zarejestrowali dzięki kamerce GoPro.

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości nie obyłaby się również bez mikrofonów kierunkowych oraz kamerki GoPro, która uchwyciła piękne momenty akadamii.

 

Wykaz tematów realizowanych w miesiącu listopad:

DATA

TEMATY/KLASA

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

02.11       – 04.11.2022r.

1.Patriotyczny  chór Radia Łódź – konkurs (kl. IIa, IIb)

 

2. „Zdrowo i światowo” (kl. IV – VIII)

 

 

 

3. Przygotowywanie dekoracji przestrzennej z okazji „Dnia Niepodległości” za pomocą długopisów 3D (kl. 4a/4b)

4. Broszki, breloczki i inne - 3D długopis  (kl. I – III)

5. Moje projekty 3D (kl. IV-VIII)

6. Przygotowywanie dekoracji przestrzennej z okazji „Dnia Niepodległości” za pomocą długopisów 3D (kl. IV-VIII)

1.A. Kowalczyk, M. Chłód

2. E. Sujata, I. Ziemba, I. Binkowska – Antoszczyk, M. Gurazda, K. Jabłońska

 

 

3. N. Perońska

 

 

 

4. M. Jegier

 

5. M. Jegier

6.N.Perońska

07.11 – 10.11.2022r.

1. Wykorzystanie długopisów 3D w geometrii -  (kl. VIb)

 

2. Rośliny i zwierzęta krajów  afrykańskich – wykorzystanie okularów Class Vr (kl. IVa)

3. „Zdrowo i światowo”

 

 

4. Zdrowe drugie śniadanie (kl. IIa, IIb)

 

5. Wykorzystanie kamerki GoPro oraz mikrofonów podczas Akademii z okazji „Dnia Odzyskania Niepodległości”

1.G. Szczęsna

 

2. N. Perońska

 

3. E. Sujata, I. Ziemba, I. Binkowska – Antoszczyk, M. Gurazda, K. Jabłońska

 

4. A. Kowalczyk, M. Chłód

 

 

5. E.Kowalska, S. Czank, K. Kowalczyk, K. Krawczyk

14.11 – 18.11.2022r.

1.Jesienne ciasto - szarlotka

 

2. Śniadanie daje moc (kl. IIIb)

 

3.”Dzień Baklawy”

1.K. Jabłońska, M. Gurazda,

A. Stępień

2.E.Gaik, M Sowa

 

3. .K. Jabłońska, M. Gurazda,

A. Stępień

 

21.11       – 30.11.2022r.

1.Obserwacja kryształów soli przy wykrzystaniu okularów Class VR (kl. VIIIa)

 

2. Jesienne wypieki –ciasto marchewkowe (Kl. VIIIb)

 

3.”Drugie śniadanie” – przygotowywanie gofrów i tostów (kl. VIIIb)

 

4. Organizacja akcji charytatywnej dla Jasia – przygotowywanie lemoniady i świeżo wyciskanych soków (kl. VIa, VIIIa)

 

1.N.Perońska

 

 

 

2.M. Kowalska

 

 

3. M.Kowalska

 

 

 

4. Nauczyciele odpowiedzialni za akcję charytatywną