Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W naszych prawcowniach...

Minęły już 3 miesiące odkąd regularnie korzystamy w naszej szkole z zakupionego sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki zróżnicowanemu sprzętu w naszej szkole dzieci uczą się poprzez eksperymentowanie, a tym samym zdobywają praktyczne umiejętności.

W miesiącu listopad ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli cieszyły się nowoczesne sprzęty kuchenne (wielofunkcyjny robot – Thermomix 6, tostery, miksery), które znalazły swoje miejsce w nowej i profesjonalnej pracowni kulinarnej.

  • W ramach realizacji nowego w naszej szkole interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego "Zdrowo i światowo" uczniowie wraz z odpowiedzialnymi nauczycielami podczas zajęć świetlicowych, lekcji wychowania fizycznego, geografii, wychowania do życia w rodzinie oraz edukacji dla bezpieczeństwa przygotowywali samodzielnie kultowe potrawy danego kraju, poznając tym samym smaki z różnych zakątków świata. Na inaugurację projektu, uczennice z klasy 8a upiekły tort Szwarcwaldzki. Świetliczaki przygotowały sałatkę grecką. Klasa 4b wykonała inspirujące książki kucharskie z przepisami na afrykańskie dania. Kilka sałatek z tego kontynentu pozwoliło uczniom z klasy ósmej poznać te oryginalne smaki.
  • W ramach pomocy dla Jasia, uczennice z klasy 6a i grupa uczniów z klasy 8a wykonali w Thermomiksie wiele litrów zdrowych soków owocowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem podczas kiermaszu dobroczynnego.
  • Uczniowie klas IIa, IIb i IIIb postawili na zdrowe śniadanie, bo to najważniejszy posiłek dnia i to „śniadanie daje moc” na cały poranek.
  • Świetliczaki z klas I-III upiekli jesienne ciasto – szarlotkę oraz baklavę, wykonując samodzielnie kruche ciasto, mus jabłkowy, a także nadzienie orzechowe.
  • Uczniowie klasy VIIIb przygotowali samodzielnie marchewkowe ciasto. Nie zabrakło słodkich gofrów, a na drugie śniadanie pysznych tostów.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję rozwijać swoje umiejętności projektowania przestrzennego z wykorzystaniem długopisów 3D zakupionych w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”. W szkole jest 6 takich długopisów, więc uczniowie najczęściej pracują parami.

  • Na kole informatycznym po zapoznaniu z instrukcją  obsługi uczniowie najpierw przygotowywali projekty jesiennych liści, a następnie wykonywali swoje projekty
    w postaci trójwymiarowych kostek do gry oraz własnych broszek i breloczków. Różne kolory filamentów rozwijają wyobraźnię uczniów. Inspiracją do działań były różne filmiki instruktażowe na YT.
  • Uczniowie klasy VIb na kole matematycznym stworzyli przestrzenne figury geometryczne, służące innym uczniom jako pomoc dydaktyczna.
  • Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas III-VIII wykonali przestrzenną gazetkę: „11 listopada – Dzień Niepodległości”. Uczniowie musieli każdą flagę, serduszko i literkę projektować osobno co wymagało od nich dużo staranności, skupienia i… czasu.

Na lekcji chemii i przyrody uczniowie realizując bieżące tematy jako uatrakcyjnienie zajęć korzystali z okularów wirtualnej rzeczywistości przyglądając się przestrzennym kryształom soli oraz organizmom samożywnym i cudzożywnym.

Uczniowie klas 2 swój udział w przedsięwzięciu "Patriotyczny Chór Radia Łódź - Święto Odzyskania Niepodległości" zarejestrowali dzięki kamerce GoPro.

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości nie obyłaby się również bez mikrofonów kierunkowych oraz kamerki GoPro, która uchwyciła piękne momenty akadamii.

 

Wykaz tematów realizowanych w miesiącu listopad:

DATA

TEMATY/KLASA

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY

02.11       – 04.11.2022r.

1.Patriotyczny  chór Radia Łódź – konkurs (kl. IIa, IIb)

 

2. „Zdrowo i światowo” (kl. IV – VIII)

 

 

 

3. Przygotowywanie dekoracji przestrzennej z okazji „Dnia Niepodległości” za pomocą długopisów 3D (kl. 4a/4b)

4. Broszki, breloczki i inne - 3D długopis  (kl. I – III)

5. Moje projekty 3D (kl. IV-VIII)

6. Przygotowywanie dekoracji przestrzennej z okazji „Dnia Niepodległości” za pomocą długopisów 3D (kl. IV-VIII)

1.A. Kowalczyk, M. Chłód

2. E. Sujata, I. Ziemba, I. Binkowska – Antoszczyk, M. Gurazda, K. Jabłońska

 

 

3. N. Perońska

 

 

 

4. M. Jegier

 

5. M. Jegier

6.N.Perońska

07.11 – 10.11.2022r.

1. Wykorzystanie długopisów 3D w geometrii -  (kl. VIb)

 

2. Rośliny i zwierzęta krajów  afrykańskich – wykorzystanie okularów Class Vr (kl. IVa)

3. „Zdrowo i światowo”

 

 

4. Zdrowe drugie śniadanie (kl. IIa, IIb)

 

5. Wykorzystanie kamerki GoPro oraz mikrofonów podczas Akademii z okazji „Dnia Odzyskania Niepodległości”

1.G. Szczęsna

 

2. N. Perońska

 

3. E. Sujata, I. Ziemba, I. Binkowska – Antoszczyk, M. Gurazda, K. Jabłońska

 

4. A. Kowalczyk, M. Chłód

 

 

5. E.Kowalska, S. Czank, K. Kowalczyk, K. Krawczyk

14.11 – 18.11.2022r.

1.Jesienne ciasto - szarlotka

 

2. Śniadanie daje moc (kl. IIIb)

 

3.”Dzień Baklawy”

1.K. Jabłońska, M. Gurazda,

A. Stępień

2.E.Gaik, M Sowa

 

3. .K. Jabłońska, M. Gurazda,

A. Stępień

 

21.11       – 30.11.2022r.

1.Obserwacja kryształów soli przy wykrzystaniu okularów Class VR (kl. VIIIa)

 

2. Jesienne wypieki –ciasto marchewkowe (Kl. VIIIb)

 

3.”Drugie śniadanie” – przygotowywanie gofrów i tostów (kl. VIIIb)

 

4. Organizacja akcji charytatywnej dla Jasia – przygotowywanie lemoniady i świeżo wyciskanych soków (kl. VIa, VIIIa)

 

1.N.Perońska

 

 

 

2.M. Kowalska

 

 

3. M.Kowalska

 

 

 

4. Nauczyciele odpowiedzialni za akcję charytatywną