Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wymiana pocztówkowa

Akcja wymiany pocztówkowej nie jest nowością w naszej szkole. Kolejny rok zagościła w naszych murach. Uczniowie uczęszczający na świetlicę wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych z okolicą i miejscowością  szkół,  znaleźć mogą się pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza szkoła wysyła swoje kartki, zaprojektowane przez Agatę Stępień.

Pisanie kartek wydaje się bardzo błahą rzeczą, jednak w dobie Internetu i pisania wiadomości przez Messenger okazuje się nie lada wyzwaniem.  Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości – a szczególnie wśród młodszego pokolenia.

Jaka jest zasada?

Bardzo prosta.

Uczniowie otrzymują czyste widokówki, na których piszą: pozdrowienia, informacje o swoim regionie, o swojej szkole. Następnie adresujemy koperty i zostają one wysłane. Następnie  oczekujemy na odpowiedź ze szkoły do której została wysłana kartka.

Co robimy po otrzymaniu kartki z innej szkoły?

Wieszamy na mapie. Najpierw jednak musimy odszukać daną miejscowość. Nie zawsze jest ona dość znana. Do tej pory otrzymaliśmy pocztówki np. z Bełchu, Zakrzewa, Wierzchowa, Warszawy, Biskupca, Sarnaków, Niepruszewa czy Miłomłynu. Jak widać, nie wszystkie te miejscowości są nam dość znane – a już w szczególności naszym uczniom.