Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wyniki Konkursu Recytatorskiego

W poniedziałek, 20 marca, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Ponieważ rok 2023 ogłoszony został Rokiem Wisławy Szymborskiej, a nasi uczniowie biorą udział  w ogólnopolskim projekcie „Mistrzyni Szymborska”, zadaniem uczestników była prezentacja wybranego wiersza Noblistki.

Wśród kryteriów oceny występów znalazły się: znajomość tekstu, poprawność artykulacyjna, odpowiednia intonacja, tempo, modulacja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Spośród dwadzieściorga recytujących jury postanowiło nagrodzić miejscami cztery osoby, których deklamacja wywarła największe wrażenie.

  • I miejsce zajęli ex aequo – Jakub Buresz  i Natasza Karczewska z klasy 8 a (za wiersze: „Pierwsza fotografia Hitlera i „Kot w pustym mieszkaniu”)
  • II miejsce zajęła Vanessa Kiełbik z klasy 6 b (za wiersz: „Przypowieść”)
  • III miejsce zajął Oliwier Małofiej z klasy 4 a (za wiersz: „Nic dwa razy”)

Przyznano również cztery wyróżnienia – dla Mai Dąbrówki z klasy 8 a, Aleksandry Gębicz z klasy 5 b, Gracjana Kowalczyka z klasy 5 b oraz Nikoli Zięby z klasy 6 a.

Szczególną nagrodą, poza upominkami, dyplomami oraz pochwałami i ocenami z języka polskiego, będzie możliwość zaprezentowania swojej recytacji podczas Szkolnego Dnia Talentów.

Gratulujemy i życzymy rozwoju pasji oraz dalszych sukcesów.

Nauczycielki języka polskiego