Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

WYNIKI PAŹDZIERNIKOWYCH KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

Jak co roku w październiku, w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Czytanie dla pokoju”.

PRZEDSTAWIAMY WYNIKI KONKURSÓW:

 1. Moja ulubiona książkowa postać – konkurs dla klas 1-5:
  I MIEJSCE – Patrycja Kubera z kl. 2b za pracę plastyczną pt. „Figiel”.
 2. Konkurs literacki na wyjaśnienie/rozwinięcie hasła tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Czytanie dla pokoju”.
  Wyróżnienia zdobyli:
  Maja Bednarska-Goworek kl. 6a
  Szymon Białek kl. 6a
  Sebastian Kruszyński kl. 6a
  Natalia Wojtan kl. 6a
  Lena Zawiślak kl. 6a

W naszej szkole w ramach obchodów odbyły się również następujące AKCJE:

 1. „Wkręceni w czytanie”, w ramach której chętni uczniowie odbierają w szkolnej bibliotece swoją kartę czytelniczą. Po przeczytaniu każdej książki z biblioteki (innej niż lektura i odpowiedniej do wieku) podczas oddawania opowiadają ją pani bibliotekarce, za co otrzymują naklejkę (klasy 1-3) lub podpis (klasy 4-8). Gdy zapełnią swoje karty dwunastoma naklejkami lub podpisami, otrzymują specjalną nagrodę.
 2. „Bookcrossing” – utworzenie specjalnej półki w świetlicy szkolnej, na której systematycznie pojawiają się książki do swobodnego zabierania i czytania. Można również przynieść na wymianę własną książkę i dać jej nowe życie.

Zapraszamy do biblioteki!