Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Otwarcie nowego skrzydła szkoły

31 maja 2021 r.  zapisał się w historii Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku jako dzień otwarcia nowej części szkoły, które zwieńczyło okres rozbudowy.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Kierownik Referatu Zdrowia, Oświaty, Kultury i Promocji, pani Joanna Guc, Przewodnicząca Rady Gminy, pani Katarzyna Biegała, przedstawiciel wykonawcy prac budowlanych z zakładu P.H.U. MAZIARZ, pani Barbara Maziarz, kierownik budowy, pan Jacek Mularczyk, przedstawiciele Rady Rodziców – pan Mariusz Rożniatowski, przewodnicząca, pani Małgorzata Moreń, przedstawiciele szkoły: pani dyrektor Katarzyna Bębnowska,  pani wicedyrektor Izabela Marcinkowska, ksiądz proboszcz Tomasz Psota, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz oczywiście uczniowie.

Goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice zostali powitani przez prowadzących uroczystość  – nauczyciela, pana Michała Rejniaka i uczennicę, Julię Dwornik, którzy zwrócili uwagę na fakt, iż  otwarcie nowego skrzydła szkoły przypadło niezwykle symboliczny czas. W 2021 roku mija bowiem  50. rocznica istnienia naszej szkoły oraz nadania jej imienia Mikołaja Kopernika, a jednocześnie 20. rocznica poświęcenia sztandaru. Podkreślili, iż kolejne roczniki uczniów mają ogromne szczęście, mogąc zdobywać wiedzę w sprzyjających warunkach, zaś nauczyciele i pracownicy czują dumę i zaszczyt, mając szansę pracować w szkole na miarę XXI wieku.

„Marzenia się spełniają…” – tymi słowami pani dyrektor zwróciła uwagę na wyjątkowy charakter i znaczenie uroczystości otwarcia nowego skrzydła szkoły dla społeczności Łękińska i całej gminy. Dobudowana bryła mieści nowoczesne pracownie wyposażone w najnowsze materiały dydaktyczne, szatnie, pomieszczenia administracyjne. Pani dyrektor wyraziła przekonanie, że rozbudowa szkoły, którą jeszcze niedawno oglądaliśmy z okien starej części, wpłynie na podniesienie warunków do nauki i pracy, a więc na rozwój młodych ludzi, co stanowi najważniejszy element pracy szkoły. Podziękowała wykonawcom, dzięki którym budowa została ukończona przed planowanym czasem. Pani dyrektor zwróciła uwagę na duże znaczenie dobrosąsiedzkich relacji z parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łękińsku. Podkreśliła również troskę włodarzy o właściwy poziom edukacji i wychowania na terenie Gminy Kleszczów, którym zawdzięczamy rozbudowę i właściwe zagospodarowanie przyszkolnego terenu.

Ważnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi do nowej części szkoły dokonane przez panią dyrektor Katarzynę Bębnowską, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Zoję Kowalską, przewodniczącą Rady Rodziców, panią Małgorzatę Moreń, kierownika Referatu Oświaty, panią Joannę Guc, głównego wykonawcę prac budowlanych, panią Barbarę Maziarz, przewodniczącą Rady Gminy, panią Katarzynę Biegałę.Niezwykle podniosłym momentem było poświęcenie nowego budynku szkoły przez księdza proboszcza Tomasza Psotę, który w swoim przemówieniu nawiązał do przypadającego na dzień 31 maja święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, upamiętniającego nawiedzenie św. Elżbiety przez Maryję. Ksiądz proboszcz zwracał się szczególnie do dzieci, bo to one są nadzieją i przyszłością społeczeństwa.

Wszyscy uczestnicy uroczystości wysłuchali również przemówienia pani Joanny Guc oraz pani Małgorzaty Moreń. Obie panie wyraziły nadzieję na jak najlepszy rozwój intelektualny i społeczny dzieci w murach nowej szkoły.

Na zakończenie prowadzący zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek w postaci pysznego tortu, przepięknie wykonanego przez panią Małgorzatę Bartos z firmy Art Cake, a ufundowanego przez Radę Rodziców.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku – dyrekcja, pracownicy, nauczyciele, uczniowie i rodzice dziękują wszystkim zaangażowanym w proces rozbudowy szkoły za ich pracę i entuzjazm, widoczny również w dniu otwarcia nowego skrzydła. To między innymi dzięki takim dniom uczniowie po latach będą z przyjemnością powracać wspomnieniami do radosnych, szkolnych chwil. Mamy nadzieję, że nowy rozdział w historii naszej szkoły będzie pełen sukcesów i radości.