Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

plakat promujący Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychJak co roku w październiku, w naszej szkole obchodzony będzie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku hasło brzmi: „Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia”. W związku z tym bibliotekarki serdecznie zapraszają wszystkich uczniów do udziału w akcjach i konkursach, promujących czytelnictwo w naszej szkole.

Konkursy fotograficzneplakat konkursów fotograficznych
 1. Jesień z książką w tle

 • Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia, którego tematem przewodnim będzie książka lub czytanie z motywem jesiennym w tle.

 1. Moja domowa biblioteczka

 • Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego własną półkę z książkami – domową biblioteczkę.

 • Zdjęcia należy przesyłać do 31.10.2023 r. na adres mailowy biblioteka@splekinsko.pl

 • W e-mailu należy podać swoje imię, nazwisko, klasę oraz tytuł pracy.

 • Przesłanie zdjęcia na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody do wykorzystywania przez organizatora zgłoszonych fotografii w celu publikacji zdjęć na stronie szkoły, wydrukowania i prezentacji na wystawie oraz promocji konkursu.

Konkurs na życzenia dla biblioteki
 • zadanie  polega na wykonaniu  laurki z życzeniami dla biblioteki szkolnej

 • życzenia należy napisać na kartce  formatu  A4, ozdobić według własnego pomysłu  rysunkami,  kwiatkami, emotkami itp.

 • laurkę  podpisać na odwrocie (imię, nazwisko, klasa)

 • prace przynosimy do biblioteki szkolnej do końca października 2023 r.

plakat konkursowy na życzenia dla biblioteki szkolnej i mola książkowegoKonkurs na mola książkowego
 • Zadanie polega na wykonaniu MOLA KSIĄŻKOWEGO w dowolnej postaci i z dowolnych materiałów.
 • Ważne, by swoim wyglądem nawiązywał do książki, czytania lub biblioteki.
 • Wykonane prace opatrzone karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą należy przynieść do 31.10. 2023 r. do biblioteki szkolnej.
Bilet powrotny do biblioteki

Zapraszamy do wypożyczania książek z różnych kategorii i zapełnienia specjalnego biletu powrotnego do biblioteki. Przyjdź do biblioteki, a dowiesz się więcej.

Nowości książkowe w bibliotece w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W październiku półki naszej biblioteki zapełnią się mnóstwem nowych książek dla dzieci i młodzieży, które zostały zakupione do naszej szkolnej biblioteki w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nowych pozycji książkowych jest około 500, a więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy!

Bibliotekarki